Mindkét oldalon az alsó állkapcsom alatt, úgy középtájon jó babnyi keménységet találtam. Az orvos megvizsgált, rtg felvétel is készült, s ennek alapján azt mondta, hogy nyálkõ és hogy ki kell operálni.
Én meg azt mondtam, hogy akkor lássak bicskát, amikor a hátam közepét.
Tud-e a természetgyógyász valamit segíteni?
Kedves jó Uram!
Megtisztelõ bizalmát köszönöm.
Nagyon nagy hiba, hogy nem fogad szót kezelõorvosának. A nyálkõ, ugyanis elzárva a nyál útját, rontja a szájüregi elõemésztési folyamatokat, valamint állandó gyulladásos folyamatok okozója. Mint tartós irritáció pedig, amennyiben a genetikai hajlam is megvan és egyéb külsõ tényezõk is összejátszanak, akár rosszindulatú elváltozások kiinduló pontja is lehet.
A nyálkõ, amely már ekkorára nõt, magától nem fog felszívódni, sem feloldva eltávozni.
A természetgyógyászat ebben az esetben is elsõsorban a megelõzést illetõen hatásos, a már kialakult kövektõl megszabadítani csakis a szakorvos tudja.
Elsõ tanácsom, tehát mindenképpen az, hogy ne makacskodjon tovább, s vesse alá magát annak az igazán nem komoly beavatkozásnak, amelyet a nyálkõ eltávolítása jelent. Ez azonban valóban csak az elsõ lépést jelenti, mert amennyiben nem változtat életmódján, számíthat arra, hogy nemsokára ismét babszem nagyságú duzzanatot tapogathat az álla alatt.
A természetgyógyásznak itt van óriási jelentõsége, hiszen a megfelelõ tanácsokat követve nemcsak a kellemetlen nyálkõ lerakódást elõzheti meg, hanem egy sor más olyan betegséget is, amely az egészségtelenül élõkre “leselkedik”.
Elsõ a már számtalanszor elmondott, szénhidráttól és minden állati fehérjétõl mentes, rostban és élõ élelmiszerekben gazdag étrend.
Állati fehérjébõl azonban az olajos tengeri hal és a tojás fogyasztható,
Ha valaha szükség volt, akkor most sokszorosan szükségeltetik az alapos rágás, tehát nyállá kell rágni minden falatot.
Ebbõl egy jó nagy kanálnyi az adag.
Napközben a nyelve alá mindkét oldalon tegyen vékony szelet feketeretket.
Ezt naponta többször cserélje. Az arcára a kérdéses területre egyik éjjel fekete retek szeleteket, másik éjjel zsurló fõzet párakötést tegyen.
A retekbõl elõször csak próba kötést alkalmazzon, mert egyedi érzékenység kialakulhat, ami erõs bõrgyulladással járhat.
Végül rendszeresen igya a következõ teakeveréket: apróbojtorján, iglicegyökér, lapugyökér, bodzagyökér, homoki szalma gyopár, zsurló.
A zsurlót külön fõzze meg, legalább 10 percig, apró lángon zuborgatva, a többi 1:1 arányú forrázat.
A két alkotó részt össze öntve használja a következõ képpen:
A teát fogyasztáskor alaposan zubogtassa meg a szájában, majd lassan nyelje le.
A leszûrt sûrûjét pár órára felkötheti a kérdéses helyre.
A harmonikus vitamin-, makro-, mikroelem ellátásról, talpmasszázsról, speciális akupunktúráról se feledkezzék meg, ezek is a kezelés fontos alkotórészei.
Szeretettel Béky László